Anglie 2019, den druhý

Po jídle vyrážím na prohlídku katakomb. Jsou to úzké a nízké cihlové nebo kamenné tunely, ve kterých býval středověký vodovod. Trubky prý byly uzounké, místy neměly větší průměr než lidský palec a ústily na povrch v podobě fontánek.
Share on facebook
Share on pinterest
Share on email

Původní plán vstát brzo, jsem zavrhla, a tak dnešek začínám de facto obědem (dovolená, ne?). Tak dlouho vybírám co a kde, že nakonec zakotvím v pizzerii, kde si objednám špagety carbonara s hříbky místo boloňských, které jsem chtěla ve skutečnosti. Aspoň, že ty hříbky nechutnaly po houbách. 😀
Po jídle vyrážím na prohlídku katakomb. Jsou to úzké a nízké cihlové nebo kamenné tunely, ve kterých býval středověký vodovod. Trubky prý byly uzounké, místy neměly větší průměr než lidský palec a ústily na povrch v podobě fontánek. Poklad se v nich žádný nenašel a krápníků je tam asi šest ve velikosti brčka. Zato jsou to prý jediné katakomby v Anglii, které jsou přístupné veřejnosti.
Po pauze na kafe zamířím ke katedrále. Chvilku maluju, než s foťákem zakroužím okolo. Několik okamžiků přemýšlím, jestli se chci podívat dovnitř. Nakonec rozhodne moment, kdy si pořádně přečtu ceduli u vchodu. Nestojí na ní “admission free”, ale “admission fee”. Osud rozhodl za mě, přesouvám se směrem k hradu. Tam ale čeká další zrada, protože “castle” tady není hrad a veřejně přístupná památka, nýbrž zámek v soukromém vlastnictví. Aspoň se tedy projdu v zahradách okolo a pozoruju zvířátka. Potkám veverku a zkusím, jestli by se nechtěla stát hvězdou z plakátu. Foťák se jí ale moc nelíbí. Udělám na ni čičiči, což ji zaskočí natolik, že se zastaví a ohlédne, nakonec ale stejně dospěje k závěru, že se se mnou bavit nechce.
Zpátky dole ve městě potkávám několik buskerů. Zaujme mě jedna holka bubnující na djambe. Pěkně jí to šlape. Jenže pak si všimnu: na bláně bubínku má namalovaného smajlíka. Ehm, takže to ho vlastně mlátí do obličeje… Chudák…

Den uplynul, je čas dát šanci tomu dalšímu. Napít, vyčůrat a spát.

Napište mi:
karolina.bendova@gmail.com

Let's Get Creative.