O mně

V roce 2012 jsem začala jako DTP, od roku 2019 se věnuji kreativě a od roku 2020 jsem grafik na volné noze. Spolupracuji s nakladatelstvími, a to jak při sazbě knih, tak jako ilustrátorka.

Ke knihám, ilustraci a výtvarnému projevu vůbec mám vztah od nejútlejšího věku, stejně tak mě provází fascinace lidskou tváří a řečí těla. Sotva jsem dokázala udržet tužku v ruce, dokreslovala jsem do knih jednoduché panáčky, aby šedé jednotvárné stránky dostaly trochu toho šmrncu. Tenkrát to byly lineární kresbičky ve stylu (velmi kostrbatého) pana Vajíčka, kterým jsme říkali „brambůrky“. S postupem času jsem styl vypilovala a naučila se, že ilustrace se nekreslí do již vytištěných knih, ale podléhají určitému technologickému procesu, stejně jako sazba a grafická úprava. V tom mi pomohlo mimo jiné studium na uměleckých školách a neutuchající nadšení pro věc. Mám to štěstí, že moje radost z doplňování textu obrazem je přenositelná, a mohu tak vykouzlit úsměv i u ostatních lidí.

Při spolupráci s klienty si zakládám na vstřícnosti, otevřenosti a flexibilitě. Snažím se vyjít vstříc, ale i navrhnout svůj pohled na věc, aby výsledná práce byla radostí pro obě strany.

Pracovní zkušenosti

2020 – dosud: grafik/ilustrátor na volné noze, 2D Graphic designer ve společnosti Buffa Software, grafik orchestru Collegium 1704

2010 – dosud: Nakladatelství Grada (externě zlom knih a ilustrace)

2012 – 2020: powerprint s.r.o. (DTP, grafik, zlom knih, ilustrace)

2011 – 2012: Copy General (knihař)

Vzdělání

2023: Kurz Character design od Anomalia Labs

2008 – 2011: Vyšší odborná škola grafická, Hellichova 22 (ateliér Knižní grafika)

2004 – 2008: Střední uměleckoprůmyslová škola, Žižkovo náměstí 1 (obor Propagační grafika)